Federer prejak za Đokovića

ATP Cincinnati 2012: Roger Federer osvojio je turnir u američkom Cincinnatiju pobjedom u finalu nad Novakom Đokovićem sa 6:0 i 7:6, posle 80 minuta igre.  Federer je ovom pobjedom povećao prednost u odnosu na Novaka Đokovića na ATP listi, i od ponedjeljka ona će iznositi 895 bodova.

Prvi set je protekao u blistavoj igri Federera i dijametralno suprotnom izdanju Đokovića. Federeru je trebalo svega 20 minuta da dobije set sa 6:0, što je rezultat koji se u dvobojima ova dva tenisera prvi puta desio. U drugom setu je Đoković podigao nivo igre, a oba tenisera su čuvala svoje servise, pa se otišlo u taj brejk. U taj brejku je Federer bio bolji sa 9:7, čime je došao do titule i novih 825 ATP bodova.

Federer je 15. pobjedom u 27 mečeva protiv Đokovića stekao prednost od 895 ATP bodova nad Novakom, kao i petog naslova na turniru u Cincinnatiju.