Toronto: Tipsarević preko Čilića do četvrtfinala

ATP Toronto, Rogers Cup: U trećem kolu Rogers Cupa u Torontu Tipsarević je pobedio Hrvata Marina Čilića u dva seta – 6:2, 6:4 – posle samo 74 minuta igre.

Janko će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Šardi - Granoljers, koji je u toku. Njegov četvrtfinalni meč takođe se igra u toku današnjeg programa.

Čilić je za Janka tradicionalno težak rival, pobedio ga je u šest od sedam prethodnih mečeva (naš as dobio samo u Majamiju prošle godine).

Ipak, Tipsarević je odlično počeo, napao prvi servis protivnika (osvojio gotovo polovinu poena kada Čilić ubaci iz prve), i uzeo mu dva od prva četiri gema, završivši set izuzetno brzo.

U drugom setu igralo se na početku ravnopravno, ali je Tipsarević ponovo dočekao svoju grešku, napravio brejk i rutinski priveo posao kraju.

Janko nije izgubio nijedan gem, spasavši četiri brejk-lopte. Od svoje četiri prilike, iskoristio je tri.