ATP Bazel : Federer siguran na startu

Četvrti teniser sveta Rodžer Federer plasirao se u drugo kolo turnira u Bazelu, pošto je na startu takmičenja pobedio Potita Staračea sa 7:6 (7-3), 6:4.
U drugoj rundi branilac titule će se sastati sa boljim iz duela Brazilca Tomaža Belučija i Jarka Nieminena iz Finske.

Federer je u pohodu na peti trofej u svom rodnom gradu. U drugom meču dana Mihail Kukuškin pobedio je Donalda Janga sa 2-0 u setovima.

Starače je pružio Federeru vrlo jak otpor, naročito u prvom setu kada nije dozvolio rivalu nijednu priliku za brejk. Italijan je imao jednu brejk šansu, ali nije je realizovao, pa je pobednika odlučivao taj brejk.

Rodžer je bio koncentrisaniji u ’dodatnom gemu’, a zatim je u ranoj fazi drugog seta napravio brejk i tu prednost je bez problema sačuvao do kraja – 7:6, 6.4 za jedan čas i 19 minuta igre.